Avex

İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ Meslek grubunda, YENİMAHALLE / ANKARA Bölgesinde Hayvan sağlığı ile ilgili ilaçların toptan ticareti (serum, aşı, vb.) konularında hizmet vermektedir.

Bağlantılar
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma
    09.00 - 18.00
  • Cumartesi
    10.00 - 16.00
  • Pazar
    Dinleniyoruz

© Avex Hayvan Sağlığı Türkiye 2021

Elanco Ürünleri Azerbeycan’da

Elanco Hayvan Sağlığı son yıllardaki başarılı ve ivmeli büyümesinin akabinde Azerbaycan ve Gürcistan sorumluluğunu da devraldı. Elanco Azerbaycan ve Gürcistan ticaretinde ,Türkiye’de aktif olarak kanatlı sektörüne hizmet veren Avex Hayvan Sağlığı ile iş ortaklığı sağlayarak, bölgeye hizmet vermeye başladı.

Bu sorumluluk kapsamında Bakü’de gerçekleşen Elanco lansmanına yüksek bir katılım sağlandı. Katılımcıların tamamı organizasyondan ve Elanco ürünlerine kolayca ulaşabilceklerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Toplantı Elanco Türkiye Genel Müdürü Alper Keskiner’in açılış konuşması ile başladı. Alper Keskiner Elanco’nun global kültürünü ve stratejik bakış açısını çeşitli örneklerle açıkladıktan sonra,  Azerbaycan’a verdikleri önemi vurguladı. Türkiye’nin ve Azerbaycan’nın ortak gelişim alanlarından ve sorunlarından bahseden Keskiner, hayvancılığın gelişimi için Elanco’nun ülkemizde yaptığı çalışmaları ve verdikleri teknik servislere deyindi. Sözlerini aynı destekleri Azerbaycan için de vermeye hazır olduklarını belirterek tamamlayan Keskiner, sahneyi teknik departman temsilcilerine bıraktı.

EKS Uzmanı ve Kıdemli Teknik Danışman olarak görevini sürdürmekte olan Babür Emre Pehlivan barsak bütünlüğünün öneminden ve bu konudaki Elanco çözüm önerilerinden bahsetti. Elanco’nun bu konudaki global tecrübesini farklı ülke deneyimlerini örnek göstererek açıklayan Babür Bey, tüm dünyada ve Türkiye’de yoğun bir biçimde gerçekleştirdikleri sağlık takip sistemi (HTSi) ve skorlamanın nasıl yorumlanması gerektiği konunda pratik bilgiler verdi.

Kendisinden sonra sahneye gelen Teknik Uzman ve Hayvan Besleme Uzmanı Arman Akın beslemedeki anahtar noktaların altını çizip, betamannanlar ve oluşturdukları enerji kaybının nasıl telafi edilebileceği konusundaki çalışmaları sundu. Bu kaybın büyük işletmeler için yıllık rakamlarını ve bu rakamların nasıl geri kazanabileceğini Elanco çözüm önerileri ile destekleyen Akın, farklı kanatlı türleriyle ilgili bilimsel veriler paylaştı.

Arman Akın sonrasında sahneye gelen Kıdemli Teknik Uzmanı Mustafa Remzi Alihafızoğlu [ET1] [AK2] Elanco aşı portfoyü ve gıda kaynaklı salgılanların en önemli nedeni olan salmonella hakkında Elanco çözümlerini aktardı. Aşı kadar biyogüvenliğin de önemini vurgulayan Alihafızoğlu, Elanco’nun tüm dünyadaki işletmeleri desteklediği gıda güvenliği proramının (FSP) detaylarını ve adımları örneklerle destekledi. Sunumu sonrasında çevre sağlığı ve sinek mücadelesi konusunda da bir sunum yapan Mustafa Remzi Bey, sinek kontrolünün nasıl olması gerektiği hakkında tecrübelerini paylaştı. 

Teknik uzmanların değerli sunumları esnasında ve sonrasında çok sayıda soru soran katılımcılar, proaktif bir program oluşmasında önemli bir katkı sağladılar.

Elanco Pazarlama Müdürü Engin Tamur tüm sunumlarda vermek istedikleri mesajların altını çizerek kapanışı gerçekleştirdi.

Avex Hayvan Sağlığı Genel Müdürü İnan Şahin,  bu bölgedeki tecrübeleri ve ilişkilerinden  yararlanarak Elanco hayvan sağlığı ile bölgede hayvancılık sektörüne büyük katkı sağlayacaklarını ve önemli işlere imza atacaklarını dile getirdi. Toplantıya olan yoğun ilgiden memnun olduğunu söyleyen  Şahin toplantı organizasyonunda emeği geçen Elanco hayvan sağlığı ekibine, Azerbaycandaki dostlarına ve toplantıya yoğun ilgi gösteren üreticilere teşekkür etti.

Kapanış sonrasında hep beraber geçilen yemekte, bilimsel tartışmalar ve sektörel konular hakkında konuşulmaya devam edildi. Aldıkları olumlu geri dönüşler sonrasında Elanco Türkiye ekibi, kendilerinden beklenen benzer organizasyonların daha sık tekrarlanması talebini memnuniyetle kabul etti. İşletme temsilcilerinin davetlerini bir sonraki ziyaretlerinde gerçekleştireceklerini belirten Elanco Türkiye ekibi başarılı geçen ziyaret sonrasında sektörün tamamına ulaşmanın verdiği mutluluğu ve memnuniyeti paylaştı.

Haberimizi Paylaşın: