Hemicell

Elanco Hemicell HT

.

Kategori: Elanco
Etiketler: Tavuk Hindi
Dosya: PDF

Hemicell

β-Mannanaz

 

Tanımlayıcı kimlik numarası: 4a29

 

Kategori: Zooteknik katkılar

 

Fonksiyonel grup: Sindirim arttırıcılar (Zooteknik yem katkı maddeleri)

 

İçeriği:  Her bir kilogram Hemicell™ HT içerisinde Paenibacillus lentus’dan elde edilen en az 160 milyon ünite endo-1,4-β-Mannanaz (EC 3.2.1.78) bulunmaktadır.

 

* β-Mannanaz’ın bir birim aktivitesi, pH 7.0’de ve 40°C sıcaklıkta mannoz içeren bir substrattan dakikada 0.72 mikrogram indirgen şeker üreten enzim miktarı olarak tanımlanmaktadır.

 

 

Kullanım şekli ve tarifnamesi: Broiler yumurtacı, hindi gibi kümes hayvanlarında              β-mannanlar bakımından zengin karma yemlerde kullanım içindir. Broiler ve diğer kümes hayvanları  için minimum dozaj tam yemin metrik tonu başına 200 g'dır. Hindiler için minimum doz, tam yemin metrik tonu başına 300 g'dır. Hemicell™ HT, 88 °C'ye kadar pelletleme sıcaklıklarında aktivitesinin %80'inden fazlasını koruduğundan, ürün pelletlenecek yemde kullanım amaçlıdır.

Güvenlik Uyarıları: Kurutulmuş Paenibacillus lentus fermantasyon çözünür maddeleri içerir (β-mannanaz). Alerjik deri reaksiyonuna neden olabilir. Solunması halinde alerji, astım semptomları veya solunum güçlüklerine yol açabilir. CİLDE TEMASI HALİNDE: Bol su ile yıkayın. Ciltte tahriş veya döküntü oluşması halinde: Tıbbi yardım alın. Tozu solumaktan kaçının. Koruyucu maske kullanın. SOLUNMASI HALİNDE: Kişi açık havaya çıkarılır ve rahat nefes alabileceği pozisyona getirilir. Solunum ile ilgili semptomların yaşanması halinde: Bir ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİ veya doktoru arayın. Kontamine olmuş elbiseleri çıkarın ve tekrar kullanımdan önce yıkayın. Kontamine olmuş iş elbiselerinin iş yeri dışına çıkarılması yasaklanmalıdır. İçerikleri/kapları yerel düzenlemeler uyarınca bertaraf edin.